Düğün Sezonunda En Çok Tercih Edilen Mücevher Trendleri

Mücevher; sözlük anlamıyla, altın, gümüş gibi değerli madenler ve elmas, zümrüt gibi değerli taşlar kullanılarak yapılan; genellikle vücuda veya elbiselere takılan; kolye, küpe, yüzük vb süs eşyasıdır.

Eski zamanlarda insanlar mücevherlerin büyülü güçlere sahip olduğuna ve kötü ruhları uzaklaştırabileceğine inanırlardı. Daha sonra statü ve zenginlik sembolü haline geldi. Günümüzde mücevher hala bir statü sembolü olarak görülüyor, ancak anlamı yeniden sevgi ve şefkati temsil edecek şekilde değişti.

Mücevherlerin sihirli güçlerine inansanız da inanmasanız da, herhangi bir kadın için mükemmel bir hediye olduğunu inkar edemeyiz. Minnettarlığınızı, sevginizi veya takdirinizi göstermenin mükemmel bir yoludur. Zamansız ve klasiktir.

Mücevher kadınlar için tamamlayıcı bir aksesuardır. Kadınlar kişiliklerindeki detayları kullandıkları aksesuarlarda mutlaka yansıtırlar. En çok kullandıkları aksesuarlar da takılardır. Takıların en değerlisi ise kadınların vazgeçilmez tutkusu olan mücevherlerdir.Marilyn Monroe’nin dediği gibi; ”Kadının en iyi arkadaşı mücevherleridir!”

 

82 yıllık bir geçmişe sahip olan Erhan Özusta Mücevherat, 1941 den beri kadınların ruhuna, kişiliğine, zevkine uygun en güzel mücevherleri tasarlayıp günümüzde değişen mücevher trendlerine göre modern, şık, spor modelleri büyük titizlikle belirleyip, üretmeye devam etmektedir.

Dünya mücevher trendlerini takip ederek, her yıl model değişimini kendi deneyim ve zevkiyle bütünleştirip, değişik modelleri, en yüksek taş kalitesiyle tamamlayıp, Alaçatı/Hacımemiş, Alsancak ve Online satış sitesinde müşterilerinin zevkine sunmaktadır.

Her yıl, tasarımcıların yoğun çalışmaları sonucunda belirlenen modeller, tercih ve kullanıma göre o yılın trendlerine dönüşüyor.

2023 yılının mücevher trendlerinde bazı ana başlıklar şunlar oldu:

*Renkli taşlar, 2023 yılının öne çıkan trendleri arasında başı çekiyor. Yakut, zümrüt, safir gibi renkli taşlar, ince işlemelerle tasarımlarda kullanılıyor.

* Büyük hacimli altın zincirler, küpeler, kolyeler, bilezikler ve yüzükler gibi farklı parçalar günlük şıklığı sportif mücevherlerle tamamlamak isteyenlerin tercihi oluyor. Pandemiden bu yana, spor ve sade yaşamın içinde kendini şımartmak, ya da spor şıklığı yaşamak isteyenler pırlantanın yanı sıra altın takılar kullanmaya, hediye almaya başladılar. Kısacası altın 3 senedir Altın Çağını yaşamakta.

*Geometrik modelli, kolye, küpe, yüzükler tek düzeliği ve klasikliği sevmeyenlerin tercihi oluyor.

*Küçük ya da büyük, pırlantalı/pırlantasız Earcufflar, yaz/kış bilhassa kulaklarını deldirmek istemeyenlerin en çok tercih ettiği ürünler olup, çoklu olarak takıldığında şık, modern bir görünüm kazandırıyor

*Geçen yıldan beri çok tercih edilen, günlük yaşamın içine dahil edilen su yolu kolye ve su yolu bilezikler hala başı çekmekte

*Bir zamanlar moda olan ve günümüzde yine çok sevilen, hatta gençlerin de çok tercih ettiği serçe parmağı yüzükleri bu yıl da koleksiyonların içinde yer aldı.

 

Haber bültenine üye ol!

Kampanya ve duyurulardan, önce sizin haberiniz olsun!

Kutuyu Kapat